Bursa Uludağ Gazetesi
     

YILDIRIM’DAN MEHMETÇİĞE DUA

YILDIRIM’DAN MEHMETÇİĞE DUA
 

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, TÜRKİYE’DE EŞ ZAMANLI OLARAK SABAH NAMAZINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN, BAHAR KALKANI HAREKATINA KATILAN ASKERLER İÇİN OKUNAN FETİH SURESİ VE DUALARLA MEHMETÇİKLERE MANEVİ DESTEĞİNİ GÖNDERDİ.

-BAŞKAN YILMAZ: “EVLATLARIMIZIN ZAFERE ERİŞMESİ, BAŞARILI OLMASI, AYAKLARINA TAŞ DEĞMEMESİ VE EN ÖNEMLİSİ EN KISA SÜREDE SAĞ SALİM SEVDİKLERİNE KAVUŞMALARI İÇİN, SABAH NAMAZINDA ÜLKEMİZDEKİ TÜM CAMİLERDE FETİH SURESİ OKUDUK, DUALARIMIZLA MEHMETÇİKLERİMİZE MANEVİ DESTEĞİMİZİ İLETTİK.”

-BAŞKAN YILMAZ: “RABBİM ORDUMUZU MUZAFFER KILSIN, TÜM VATAN EVLATLARINI BİZLERE BAĞIŞLASIN.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’dan, Bahar Kalkanı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere manevi destek geldi.

Türkiye-Suriye arasında sınır güvenliğini sağlamak, terörist unsurlarla mücadele etmek ve İdlib’te Suriye rejim güçlerinin katliamlarına son vermek amacıyla gerçekleştirilen Bahar Kalkanı Harekatı’na katılan kahramanlara manevi destek için vatandaşlar sabah namazında camilere koştu. Türkiye genelinde eş zamanlı olarak tüm camilerde sabah namazında kahraman Mehmetçiğe destek amacıyla okunan Fetih Suresi ve duaya, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da katıldı. Şükraniye Sarı Cami’de sabah namazını eda eden ve dualarla kahramanlara destek olan Başkan Oktay Yılmaz, namazın ardından cemaatle sohbet etti. Şükraniye Sarı Cami’de gerçekleştirilen buluşmaya, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Akkaya, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Belediye Meclis Üyeleri, belediye bürokratları, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

GÜÇLÜ DEVLET, GÜÇLÜ MİLLET, GÜÇLÜ ORDU

Mazlumların umudu, zalimlerin korkulu rüyası olan Türk Ordusu’nun, insanlık dramlarının yaşandığı Suriye’de masumların yardımına koşarken uğradığı saldırıya misli ile karşılık verildiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Daha önce Fırat Kalkanı, Barış Pınarı harekatlarıyla ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak ve Suriye’nin kuzeyinde masum sivilleri kalkan olarak kullanarak oluşturulmak istenen terör koridorunu önlemek için operasyonlar gerçekleştiren ordumuz, iman dolu mücadelesiyle hain planları bozmuştur. Bunun yanında kendi vatandaşlarına yönelik acımasızca tutum izleyen Suriye rejim güçlerine karşı İdlib’te mazlumların yanında olan askerlerimiz, maalesef saldırıya uğrayarak şehadete yürümüştür. Güçlü devlet, güçlü millet, güçlü ordu geleneğinden gelen bir ülke olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde anında reaksiyon veren silahlı kuvvetlerimiz, gereken cevabı misliyle vermiştir” dedi.

‘SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TAN’

Gerçekleştirilen Bahar Kalkanı Harekatı’na katılan askerler için dualarla manevi desteklerini ilettiklerini dile getiren Başkan Yılmaz, “1 Mart itibariyle Suriye rejimine verilen geri çekilme süresinin dolmasıyla da kahraman ordumuz, ‘sefer bizden, zafer Allah’tan’ diyerek Bahar Kalkanı Harekatı’na başlamıştır. Bizler de evlatlarımızın zafere erişmesi, başarılı olması, ayaklarına taş değmemesi ve en önemlisi en kısa sürede sağ salim sevdiklerine kavuşmaları için, sabah namazında ülkemizdeki tüm camilerde Fetih Suresi okuduk, dualarımızla Mehmetçiklerimize manevi desteğimizi ilettik. Rabbim ordumuzu muzaffer kılsın, tüm vatan evlatlarını bizlere bağışlasın” diye konuştu.

 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ