Bursa Uludağ Gazetesi
     

SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı tanıtılıyor

BEBKA ve BTÜ’ye bağlı Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) iş birliğiyle başlatılan SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı ile ilgili yapılacak bilgilendirme toplantılarının ilki ULUTEK’te gerçekleştirildi.

SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı tanıtılıyor
 

Bursa Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Nadir Yıldırım tarafından yapılan bilgilendirmede, Ulutek’te faaliyette bulunan firmaların yetkililerine“SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı”nın detayları anlatıldı.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ)  Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde geliştirilen, inovatif iş fikirlerinin hayata geçirilmesi için iş kurmak isteyen girişimcilere destek vermeyi amaçlayan “SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı”nın detayları ve katılım şartları ile ilgili yetkilileri bilgilendiren Yıldırım, programın 12 ay süreceğini ifade etti.

Yıldırım şunları söyledi: “Programda, Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te ikamet eden ve inovatif iş fikirleri olan girişimcilerin uygulamalı girişimcilik eğitimi alması, iş fikirlerini hayata geçirerek ürünlerini ticarileştirmeleri ya da firmalarını kurmaları, sonrasında eğitim ve mentorluklar ile desteklenerek belirli süre aralıklarla takip edilmelerini içeren uzun dönemli bir program olarak tasarlanmış olup, program ile inovatif girişim sayısının artması hedeflenmektedir. Şu an lansman dönemindeyiz, programı tanıtıyoruz. Son başvuru tarihi 31 Mayıs’tır.”

 
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ