Bursa Uludağ Gazetesi
     

İznik’te 100’ncü yıl coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın100. Yıldönümü İznik’te coşkuyla kutlandı.

İznik’te 100’ncü yıl coşkusu
 
  1. yıl dönümü kutlamaları ilk olarak Atatürk Anıtı önünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başladı. Kutlama programı İznik Milli İrade Meydanı önünde devam etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü  tarafından hazırlanan ve Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi Beden Öğretmeni Lokman Avşar tarafından sunulan  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Cumhuriyet Savcısı Sabahattin Taha Hasbutcu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Gaziler Derneği, Sivil Toplum örgütleri, öğrenciler ve İznik halkı katıldı.

Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun tarafından yapıldı. Coşkun konuşmasında “19 Mayıs Gençlik ,Gençlik gelecek demektir .Türk genç’i Türk istiklalinin ve Türk Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi bu gün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir . Sevgili gençler siz Türk’e istiklal aşkını veren Nene Hatunların , Siz ya İstiklal ya ölüm diyen seyit onbaşıların, siz tarihi tarih yapan yavuzların çağ açıp çağ kapayan Fatih Sultan Mehmet’in soyundansınız. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi , barış ve hoşgörü anlayışı içerisinde tüm  sorunların üstesinden geleceksiniz. Birlik içerisinde hareket ederek geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi  daha güçlü bir hale getireceksiniz .Biliyoruz ki sizler Türk Milletinin geleceği, geleceğimizin teminatısınız . Çok çalışıp  ileride şahsınıza verilecek olan  görevi en iyi şekilde yapacağımızdan asla şüphemiz yoktur. Sağlıklı bir gençlik sağlıklı bir gelecek için hayatımızda sporun önemi asla tartışılamaz. Spor bir milletin gençlerinin o milleti ayakta tutmasını sağlar. Sporu kendinize yaşam tarzı edinmeniz ve spor ile iç içe olmanız sağlıklı bir yaşam sürmeniz temennisi ile bu duygu ve düşünceler ile 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik ve spor bayramınızı kutlar, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü , Silah arkadaşlarını ve bu Vatan , Millet için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi , Vefat eden Gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, hayatta olan gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum “dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü programında Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Taha Balaban ( Bir Kurtuluş Destanı), ŞehitSedat  Pelit Anadolu Lisesi öğrencisi Nursima Arabacı (Atatürk’ten Son Mektup) şiirlerini okudular.

Etkinlikte Yurtdışında gelen ve ilçemizde misafir olan Rusya Cumhuriyetinde bulunan Saha (Yakut) Türkleri  yöresel Halk Oyunlarını sunarken, İznik Halk Dansları Topluluğu, Batum Kafkas ve Kültür Derneği, Elif fit Spor Kulübü Jimnastik gösterisi, Halat çekme,  Güreş Takımı ve Tekvando Takımı sergiledikleri gösteriler ile büyük beğeni topladılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle Okullar arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından kupaları ve madalyalar takdim edildi.

Tören sonunda İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından kurulan oyun alanlarında masa tenisi oynayarak dart atışı yaptılar.

 
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ