Bursa Uludağ Gazetesi
     

Bursa Uludağ Üniversitesi ‘ne rektör ataması yapıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi ‘ne rektör ataması yapıldı.
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sedat Murat, Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Eyüp Ertuğrul Karsak ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamdullah Şevli atandı.

Resmi Gazete’de yer alan diğer atama kararları ile Biruni Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Adnan Yüksel’in, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ın, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Güven Sak’ın ve Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Paç’ın ataması gerçekleştirildi.

Söz konusu atamalar 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi ‘ne rektör ataması yapıldı.

Resmi Gazete ‘nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürülüğe giren kararda , Bursa Uludağ Üniversites, Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz‘un atamasının yapıldığı bildirildi.

PROF. DR. AHMET  SAİM KILAVUZ KİMDİR?

1954 yılında Aydın ‘a bağlı Bozdoğan ’da dünyaya gelen Saim Kılavuz, İlkokulu Bozdoğan Merkez İlkokulu’nda okudu ve Ortaöğrenimini 1971 senesinde Ankara ile Denizli İmam-Hatip Liseleri’nde tamamladı

İzmir ‘in Bornova İlçe Müftülüğü Din Görevlilerini Kontrol Memuru (murakıp) olarak 1972 yılında memuriyete başlayan Kılavuz, 1975 yılında İzmir Yüksek İslâm Enstitüsü’ nü bitirdi. Aynı yıl İzmir İmam-Hatip Lisesi ’nde öğretmen olarak göreve başlayan Kılavuz,  1977 yılı Şubat ’ında Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü ’ne Kelâm ve İslâm Düşüncesi Asistanı olarak atandı.

Askerlik hizmetini 1980 ile 1981 yılları arasında Bursa Işıklar Askeri Lisesi ’nde yedek subay olarak yapan Kılavuz, Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü ´nün İlâhiyat Fakültesi ’ne dönüşmesinin ardından Kelâm Öğretim Görevlisi olarak burada çalışmaya başladı.

1983 yılında “İman ve Küfür Arasındaki Sınır” adlı teziyle doktorasını yapan Kılavuz, Temmuz 1984 ’te aynı anabilim dalında yardımcı doçentlik görevine atandı. Ekim 1989 ’da doçent, olan Kılavuz, daha sona Ocak 1995 döneminde de profesör oldu.

Çeşitli dönemlerde bölüm başkanlığı ve dekan yardımcılığı gibi idarî görevler üstlendi. Uludağ Üniversitesi‘nde rektör yardımcısı olarak görev yaptı.

 

 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ