Bursa Uludağ Gazetesi
     

BTSO’da harca harca bitmez dönemi olur mu?

Osman GÜRÇAY

Osman GÜRÇAY

BTSO üyeleri seçimini yaptı ve mavi listeler Oda meclisinde çoğunluğu sağladı. Bursa İş Dünyasının karar verici olmasını dilediğim seçimlerde dış etkenlerin bu kadar öne çıkmasının ve FETÖ nün Bursa’ya uğramadan teğet geçtiğini sanmanın sonuçlarını görüp yaşayacağız.

Bu seçimlerin net iki sonucu olmuştur.

Birincisi BTSO’da sanılanın aksine her şey güllük gülistanlıktır ve sütte leke vardır, 2013 seçimlerinde tertemiz paralel yapı operasyonu ile işbaşına gelen İbrahim Burkay yönetiminde leke yoktur.

BTSO üyeleri bu sürecin sonuçlarını çoğunlukla ibra etmiştir ve mavilerle devam demiştir. Hal böyle iken Bursa’nın, iş dünyasından alabileceği hizmet desteği ve lobi gücü katkısı eskisi gibi çarpanı bir olarak devam edecektir. Kimse fazlasını ve 2016 yılında geçmesini beklediği YHT yi yakın zamanda beklemesin.

İkincisi ise İlhan Parseker’in BTSO Yönetim Kurulu Başkanı adayı olmayacağıdır. Süreçteki diğer olasılıkları hep birlikte yaşayacağız.

BTSO Meclisi TBMM gibi değildir. Farklı hizmet anlayışı ve yöntemleri olan, Özlem Yağmur Buğday’ın deyimi ile Zenginler Kulübünün yarışının galibinin bütün oda üyelerinin ve mümkünse azıcıkta Bursa’nın hukukunu korumaktır.

Benim Burkay’a değil onu 2013 de onu getiren güce itirazım oldu ve olmaya devam edecektir. 2013’ de seçimden önce Burkay kazanacak diye yazarken onun UİB Başkanı olarak izlediğim performansını değerlendirmiştim.

Seçimden sonra da Parseker neden kaybetti diye yazdığımda ise dönemin BTSO Meclis Başkanı olarak istifa etmeden seçimlere girmesini eleştirerek bana göre etik olmadığını ve eskinin devamı olarak hareket eden bedene yeni liderlik elbisesinin oturmayacağının altını çizmiştim.

Ben olduğum yerdeyim ama o günden bu güne ne değişti sorusuna neler değişmedi ki diye cevap vermek en güzelidir.

17/25 Aralık olmadı.

15 Temmuz olmadı.

Bursa’ya FETÖ nün Başkenti denmedi.

BTSO Yönetim Kurulunun Üyeleri FETÖ zanlısı olarak tutuklanmadı.

BTSO parası harcanırken dikkatli ve özenli olundu.

2002 – 2012 arası kayaların kıramadığı ekonomik direncin FETÖ eliyle atlan bir taş parçası ile kırılabileceğinin sonuçlarını görmedik.

Diyebilmek için sıfatınızın aptal olması gerekmez mi?

BTSO seçimlerinin sonuçları önümüzdeki günlerde belli olacaktır ve meclis kendi adına hizmet edecek organlarını oluşturacaktır. O günden itibaren BTSO da yarış, kazanan, kaybeden ve ayrımcılık olmamalı ve Türkiye’nin en büyük üretim üssü olan Bursa’yı kırmadan dökmeden talan etmeden daha ileriye götürme mücadelesi verilmelidir.

Bir de hani diyorum. Hayali projelere enerji ve para harcanacağına Ankara’ya karşı dikilmeden dik durup Bursa’ya da hizmet getirmeye çalışılırsa iyi olur.

Bu arada bir şirketin şube sayısı kadar oy kullanmasını tuhafıma gitti. Buna göre gelecekte BTSO ‘da yerel temsilcilerin yerini harca harca bitmezciler ile önem taşıyanlar alırsa kimse şaşırmasın.

Başkan seçilmekten daha önemlisi Başkan gelip Başkan gidebilmektir. BTSO’ nun seçeceği Başkanın bir gün bütün odanın başkanı olarak uğurlanmasını ve başarılar diliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ