Bursa Uludağ Gazetesi
     

Bir fotoğraf karesinin düşündürdükleri…

Osman GÜRÇAY

Osman GÜRÇAY

70′ lerde başladığım çalışma hayatımda bana ilk öğretilen şey makamlara saygı idi.

 

Koltuklar, mahkemenin kadıya mülk olmadığı gibi hiçbir seçilmiş ya da atanmışa mülk değildir ama makam koltukları kaide ile değil, liyakat ile  doldurulur. Makamdan değer kapanların kalktıkları zaman boşlukları hissedilmez ve yok hükmünde olurlar.

 

Küçücük bir odasında işe başladığım şirket bugün Bursa’nın en saygın ve dev şirketlerinden biri oldu

 

Bugün de ziyaret için kapısından içeri girdiğimde büyüklerim tarafından sevgi ile karşılanmanın ve küçüklerim tarafından saygı ile uğurlanmanın gururunu yaşıyorum.

 

Bursa’da önemli mevkilerde görev yapan gurur duyduğum dostlarım ve kardeşlerim var. Hepsi ile görüşürken ana temamın Bursa sevdam olduğunu hepsi bilir.

 

Benim Bursa’m 18 vekil sahibidir. Hepsinin Bursa için çalışmasını ister ve dilerim.

 

Bursa’ mın ıskalandığını hissettiğim zaman büyük acı duyarım bunu da her zaman dostlarımı kırmak pahasına işlerim ve yazarım.

 

Köşesi olan biri olarak inanmadığım tek bir yazıya imza atmadım.

 

Arşivlerde vardır. 2013 seçimlerinde köşe yazdığım gazetemin politikasına uymayarak ama zamanın egemenlerini doğru tespit ederek Burkay başkan olacak diye yazmıştım. Ama o zaman ki egemenlerin “paralel devlet” olduğunu Cumhurbaşkanımız gibi ben de bilmiyordum.

 

O yazım karşılığına Burkay’dan ne aldıysam, bugün de Burkay olmamalı demenin karşılığında onu alıyorum.

 

Bana ve Bursa sevdalılarına çok acı veren ulusal medyada dillendirilen “Bursa FETÖ nün başkentidir.” hükmünde bilerek ya da bilmeyerek dahli olan herkesin sorumluluğu vardır. Süren davalar ve etkin pişmanlık ifadelerin hepsinde adı geçen bir kişinin Bursa’da makam işgaline destek olmanın ağır sorumluluğu vardır.

 

FETÖ henüz başı ezilmiş, kökü kurutulmuş bir örgüt değil, devletimizi hedef alan uluslararası bir suç şebekesidir. Onu insanların halis duygularını sömürerek büyüten, besleyen ve semirtenler ve dahi semirip batık şirketlerini FETÖ’ nün kirli kaynakları ile abat edenler yeraltında yaşıyorlar.

 

 

Etkin pişmanlık ifade sahipleri “ben o çete oluşumunun içinde vardım ama bugün pişmanım yasasından yararlanarak tahliye olurlar. Bu asla aklanmak anlamına gelmez. O nedenle çiğ yememenin lezzetini tatmayanlar, o hazzı bilmeyenler martı pisliği yemeğe devam ediyorlar.

 

 

Sosyal Medya’da “iftiharla” yayınlanan ve hatta Whats’up gruplarından yandaşlara servis edilen fakat doğru okuyanların içini burkan bir fotoğraf karesi süreci bilen aklıselim sahibi herkesin içini acıtmıştır.

 

Bu sahneyi kurgulayan, çeken ve yayınlayan kişi en masum deyimle akıl tutulmasına uğramıştır.

 

Sayın Valime ve Büyük Şehir Belediye Başkanıma bir tuzak kurulduğuna inanmak istiyorum. Devletimin ayakta bırakıldığı bir protokolü bu yaşıma kadar ne gördüm ne de duydum.

 

Bu anlamda BTSO seçimlerini kimin kazanacağının temiz ve Bursa’yı layıkıyla temsil etmesi dışında umurumda değildir. Ve benim Valimin ve Belediye Başkanımın da taraf olmadığını bilmek istiyorum.

 

Kumpas uzmanlarının kurguladığı bu devlet arkamda mizanseni, Bursa İş dünyası görüp anlayacağını düşünürken öte yandan Sayın Cumhurbaşkanımız “benim adıma kimse racon kesmesin” derken Bursa’yı bundan vareste tuttuğuna inanmıyorum.

 

Bu fotoğraf karesi Sayın Valim ve Sevgili Alinur Aktaş Başkanımın BTSO seçim sürecinde devlet adına durdukları yeri kamuoyu ile paylaşmak gereğine muhtaç  olduğunu ve beklenen açıklamayı yapacaklarına Bursa adına inancım tamdır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ