Bursa Uludağ Gazetesi
   

Martı pisliği…

Osman GÜRÇAY

Osman GÜRÇAY

Temel ve arkadaşları temizledikleri balıkları tepsiye dizip bir güzel sosladıktan sonra fırına vermiş ve bekleyemeye başlamışlar. Ortalığa yayılan mis gibi koku vaktin geldiğini haber verince tepsi fırından çıkarılmış ve servis için masanın üzerine konmuş ama tam o anda üzerinden geçen bir martı hacetini gidermiş ve bütün pisliği tepsinin içine düşüvermiş.

İlk anda yemek telef oldu, emekler ziyan oldu diye üzülürlerken, içlerinden bir kurnaz, pislik balıkların hepsine değmedi diyerek kenardan bir balığı ağzına atıvermiş.

Bunu gören diğer yancılar buna da değmedi, ötekine hiç değmedi diyerek balıkları atıştırmaya başlamışlar. Bir süre sonra koskoca tepsi içinde bulaşığa kalacak kadar bile artık kalmadan tertemiz oluvermiş.

Okyanus ötesinden gelip Bursa’da birilerinin tepesine eden bir martı sonrasında mutfağın başında oturanların ruh hallerini fıkradaki Temel ve Arkadaşlarına benzetiyorum.

Martı, tepelerine değil, tepsiye değil mutfağın içine etti hatta içlerinden bazılarını temizlenmek için karantinaya bile soktular ama master şef hala temizim diyebiliyor.

Bu anlamda ne olursa olsun karın tokluğuna tepside gözü olanlar, bu işten kıçlarına don biçenler de seyreltik medyada boy gösteriyorlar.

Temizlenmeyi, arlanmayı değil alışılmış yöntemleri ile semirerek güçlenmeyi düşünenlerin ardından gideceklerin FETÖ ile mücadelede samimi olmadıklarının belirtisi olacaktır. Bursa bundan böyle FETÖ ile anılmamalıdır.

Bursa’da gücünü üretim ve ticaretten alan, Bursa’ya değer katan, ahlaklı dünya ve çevre görüşü olan hiç bir kişi ve kurumun martı pisliğine bulaşmış bu tepsiye tamah edeceklerine inanmıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Avatar Mustafa yildiz dedi ki:

  Osman bey BTSO ile ilgili yazdığınız her şeye katılıyorum.
  2013 seçimlerinde 16 proje var di. Bu projeler ne durumda.
  BTSO üniversitesi projesi en önemlilerinden di. Yapılmadı.
  Dünyada rekabetçiliğini kaybetmiş tekstil sektörüne oda olarak kaynak aktarmakla meşguller.
  Maalesef BTSO başkanı ile ilgili Feto terör örgütü n yakalananların verdiği ifadelerde ismi geçmesine rağmen, ilişkim yoktur diye hicbir açıklama yapmamıştır. BTSO aile şirketine dönüştürülmüştür.
  Vok iş yapıyorum gösterisi ile şov yapılmaktadır. Kamu adına Bursa yi yönetenler de bu şov da figüran olarak rol alıyor. Şehrin gündemini belirlemesi gerekenler başkasının belirlediği gündem besinden gitmektedir.
  Saygılarımla

BİR YORUM YAZ